Ania, Mama 20 miesięcznego Piotrka

Może zabrzmi to niewiarygodnie, ale sen dziecka jest naprawdę ważną kwestią w życiu rodziny. Jeśli pojawiają się z tym problemy, to wpływa to negatywnie nie tylko na funkcjonowanie dziecka, które staje się drażliwe, marudne i skore do płaczu, ale też i całej rodziny. Rodzice są zmęczeni i równie niewyspani, co dziecko. Dodatkowo stają się nerwowi już na samą myśl o usypianiu dziecka i czekającej ich nocy. W tej sytuacji naprawdę warto zwrócić się o fachową pomoc.

Często jest tak, że pewne kwestie, które mogą wydawać się czasem nawet oczywiste, umykają rodzicom. Ważne, by specjalista omówił całą sytuację z rodzicami, którzy już sami nie wiedzą, co mogą zrobić, by pomóc sobie oraz swojemu dziecku i uspokoić całą sytuację około-senną. Zwykła rozmowa już potrafi podnieść na duchu, a konkretne informacje i wytyczne co i jak dokładnie robić są w tym niezwykle pomocne. Nie do przeceniania jest też wsparcie psychiczne, jakie otrzymałam od Pani Weroniki i poczucie, że jako rodzic nie jestem z problemem snu mojego dziecka pozostawiona sama.

A jak wyglądały konsultacje? Podczas rozmowy telefonicznej omówiłyśmy moje największe zmartwienia związane z tym tematem. Były to częste nocne pobudki oraz metoda, jaką do tej pory dziecko było usypiane, a którą w łagodny sposób chciałam zmienić tak, by syn mógł samodzielnie zasnąć. Następnie byliśmy w stałym kontakcie mailowym.

Po zaledwie dwóch dniach Pani Weronika przesłała mi plan usypiania syna, który zawiera podstawowe informacje dotyczące snu dzieci w wieku mojego synka, przykładowy harmonogram dnia, charakterystykę problemów ze snem oraz rekomendacje dotyczące ich rozwiązania. Jestem pod ogromnym wrażeniem zarówno szybkości jak i efektów pracy Pani Weroniki.

Plan Zasypiania jest merytoryczny, przemyślany i spójny. Zawiera on nie tylko główne informacje o tym, jak długo dziecko powinno spać zarówno w dzień i w nocy, w jakich godzinach, ale także omawia wiele kwestii związanych ze snem dzieci takich jak warunki snu dziecka, czy rytuały snu. Zaznajamia też rodzica z różnymi czynnikami wpływającymi na sen dziecka.

Dla mnie bardzo ważnym punktem Planu jest przykładowy harmonogram snu wraz z zaleceniami oraz plan usypiania dziecka krok po kroku. W  tych dwóch punktach w sposób jasny i przejrzysty są wypunktowane porady, w jaki sposób wspierać dziecko w tym, by dobrze spało wraz z uzasadnieniem (!).

Według mnie jest to niesamowicie istotne, by rodzic rozumiał dlaczego powinien postępować w taki, a nie inny sposób i jak to wpływa na sen dziecka. Ponadto, Pani Weronika cały czas pozostawała ze mną w kontakcie zarówno mailowym i telefonicznym i w razie jakichkolwiek dylematów zawsze służyła pomocą.

Prezent dla Ciebie – całkowicie za darmo!

"5 kroków do snu"

  • Twoje dziecko nie chce spać?
  • Szukasz praktycznych wskazówek?
  • Mamy coś dla Ciebie!