Plan Zasypiania

Twoje dziecko nie chce spać i potrzebujesz

Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Cały nasz zespół – konsultantka snu, psycholog dziecięcy, pediatra, dietetyk, a nawet specjalista rodzinny – pracowaliśmy, aby stworzyć kompleksowy Plan, który pomoże całej Twojej rodzinie odzyskać sen. 

Stworzyliśmy Plan Zasypiania – który każdorazowo dopasowujemy do Twojej sytuacji, wieku dziecka i jego problemów ze snem. To nie jest produkt, który zawsze wygląda tak samo. Plan Zasypiania jest dokładnie i szczegółowo dopasowywany do indywidualnych potrzeb i problemów.

 

Nad Planem Zasypiania pracowało wielu specjalistów – dlatego są w nim wyłącznie sprawdzone i potwierdzone informacje. 

Poznaj swój Plan Zasypiania

Znajdziesz w nim przede wszystkim…

wskazówki krok po kroku

  • Jak rozpoznać, że Twoje dziecko jest senne?
  • Jak zaplanować rytuały i plan dnia?
  • Jak nauczyć je zasypiać samodzielnie?
  • Jak poradzić sobie z pobudkami w nocy i drzemkami w dzień?

specjalistyczna wiedza

  • Kwestionariusz stanu zdrowia z uwzględnieniem wpływu na sen.
  • Pigułka wiedzy o śnie.
  • Wpływ diety na sen.
  • Porady psychologa dziecięcego.
  • Plan nauki samodzielnego zasypiania Twojego dziecka krok po kroku.

bezpieczny i przejrzysty

Plan Zasypiania jest bezpieczny – został szczegółowo przeanalizowany i jest w całości sprawdzony przez psychologa dziecięcego. Nie zakłada wypłakiwania – chociaż oczywiście może pojawić się trochę płaczu (na który będziecie mogli reagować). Co więcej, nasza ilustratorka Marcelina zadbała, by był piękny i przyjemny w korzystaniu.

Zacznij działać

Zamów Plan Zasypiania i odzyskaj sen!

Poznaj opinie osób, którym pomogliśmy

Zdrowy sen dziecka to nie tylko korzyść dla jego rozwoju, to też możliwość odzyskania humoru, hobby, życia rodzinnego i prywatnego dla Ciebie.

A może potrzebujesz samej konsultacji snu?

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Jesteśmy kompetentne, wiemy co robimy. Jesteśmy doświadczone, nie tylko w teorii, ale i praktyce. Problemy z usypianiem znamy z autopsji. Jesteśmy pozytywne i potrafimy motywować. A oprócz tego jesteśmy z Wielkopolski, więc możecie być pewni, że będzie solidnie i na czas! 

Weronika (konsultantka snu) wyszła z założenia, że nikt nie jest wszechwiedzący. Dlatego zgromadziła specjalistów z kilku dziedzin, żeby zapewnić jak najlepszą jakość pomocy zmęczonym rodzinom.

Test na Typ Rodzica jest stworzony po to, aby pomóc Wam lepiej się przygotować do wychowywania dzieci. Diagnozuje Wasze mocne i słabe strony jako Rodziców. Podpowiada w jaki sposób wykorzystywać to, co przychodzi Wam z łatwością oraz równoważyć to, co jest trudne. Znajdziecie w nim również wiele wskazówek rozwojowych. I oczywiście konkretne wskazówki związane z podejściem do usypiania dzieci. Wynik Testu bardzo uwalnia myślenie o sobie, jako o rodzicu. I ułatwia bycie nim w zgodzie z samym sobą.

Duże. Weronika (konsultantka snu) ma 3-kę dzieci, kursy pedagogiczne i psychologiczne oraz konkretną wiedzę dotyczącą usypiania. Od 2012 roku prowadzi bloga o usypianiu niemowląt i przepracowała już naprawdę wiele przypadków. Ania (psycholog dziecięcy) ma 4-kę dzieci i 1 wnuka, skończyła psychologię i pracuje w zawodzie od wielu lat. Doradza rodzicom na różnych polach, również tych związanych ze snem. Krystyna (dietetyk) ma 2-kę dzieci i wie naprawdę dużo o tym, jak ułożyć dietę, by spało się lepiej. Natomiast Magda (lekarz) przyjmowała już setki rodziców szukających recepty na sen i wie, na co zwrócić uwagę w kwestiach zdrowotnych. W naszych usługach łączymy dla Was nasze kompetencje.

Gdy mówimy o zagrożeniu dla więzi, zakładamy, że ona jest i jest prawidłowo zbudowana. Jeśli tak, jeśli przywiązanie, zwłaszcza do mamy kształtowało się bez przeszkód od pierwszych chwil życia dziecka, to dojrzewa ono do dobrego znoszenia jej krótkiej nieobecności.

Zagrożeniem dla więzi byłoby poczucie dziecka, że zostało opuszczone. Warunkiem tego, aby tak się nie stało, aby dziecko nie doznało lęku przekraczającego możliwości poradzenia sobie z nim, jest z jednej strony doświadczenie, z drugiej jego rozwój biologiczny.

Doświadczenie, które ma tu specjalne znaczenie jest doznawanie obecności mamy, jej bliskości, zrozumienia potrzeb dziecka. Gdy mama jest z dzieckiem nie tylko fizycznie, ale i emocjonalnie dziecko nabiera przekonania, że jest ona „dostępna”. To daje bazowe poczucie bezpieczeństwa, buduje ufne przywiązanie.

Dojrzewanie umysłu daje natomiast zdolność wytworzenia w wyobraźni „modelu” mamy, jej reprezentacji. Choć mama (osoba z którą wytworzyła się więź) jest w jakimś momencie niedostępna dla zmysłów, dziecko korzysta z tej reprezentacji jak z bezpiecznej bazy i właśnie lepiej sobie radzi z frustracją.

Kiedy dziecko z jakiś powodów nie doznało w pełni poczucia dostępności i wrażliwości mamy, przywiązanie ma charakter obrony przed lękiem. To wtedy każda utrata mamy z pola widzenia jest prawdziwą katastrofą. Może też tak być, gdy dziecko nie osiągnęło jeszcze etapu zbudowania wewnętrznego obrazu mamy, gdy jest ona nieobecna. Ważna jest więc nasza wrażliwość na potrzeby dziecka i sygnały od niego płynące – podstawa rozwoju ufnego przywiązania, jak i rozumienie możliwości rozwojowych.

Warto ponadto zauważyć, że czas, w którym dziecko bez nadmiernej frustracji może znieść nieobecność rodzica przed samym zaśnięciem, został określony jako „krótka nieobecność”. Dlatego ważne jest, aby zadbać o warunki, które sprzyjają skróceniu czasu zasypiania dziecka. Istotna jest więc na przykład kwestia pewnych rytuałów. To już jednak nieco inne zagadnienie. Tutaj wspomnę jedynie o problemie naszego wewnętrznego spokoju. Skoro mam być bezpieczną bazą, sama/sam muszę mieć poczucie bezpieczeństwa. Każdy nasz niepokój dziecko łatwo wyczuwa. Warto więc zadbać o więzi w całej rodzinie, a przede wszystkim między rodzicami.

Piszę o mamie, bo to najczęściej z nią buduje się bazowe przywiązanie, ale kwestia budowania więzi odnosi się do obydwojga rodziców. Mama i tata mogą i powinni zajmować się swoim dzieckiem, obie relacją są bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka.

Plan Zasypiania jest Waszym przewodnikiem ku łatwiejszym nocom. Znajdziecie w nim konkretne rady; jak stworzyć odpowiednie środowisko snu, o co zadbać, jak krok po kroku nauczyć dziecko zasypiać. W bezpiecznej atmosferze. Co ważne, Plan był tworzony przez wszystkich naszych specjalistów, dlatego jest kompleksowy. Stworzyłyśmy w nim “Drogę na skróty” dla tych, co nie mają czasu na więcej, tzw. “Fast pass” dla tych, co chcą szybko, ale dokładnie i “Full pass” dla tych, co lubią wiedzieć więcej.