Wyprawka dla niemowlaka ułatwiająca sen

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
mama przytula niemowle wyprawka

Poród tuż tuż, jesteś właśnie w ferworze wicia gniazda i szukasz wszystkiego, co może się przydać w wyprawce dla niemowlaka?

A gdyby tak jeszcze wziąć pod uwagę to, by wybrane przez Ciebie produkty ułatwiały sen? Ha! To by było niezłe. Jeśli jesteś zainteresowana, to zapraszam do dalszej lektury.

Przede wszystkim nie kupuj wszystkiego, co tylko zobaczysz w internecie. Serio, nie potrzebujesz dużo na początek. Szczerze mówiąc, później też nie. Ale to już inny temat – przeładowania zabawkami i rzeczami naszych dzieci. 

Wracając do Twojej wyprawki – pewnie jesteś bardzo podekscytowana przyszłym porodem i powitaniem ukochanego maluszka na świecie. Nie dziwię się, to bardzo ekscytujące wydarzenie. Jeśli potrzebujesz wskazówek dotyczących tego, jak się spakować do porodu i dlaczego warto zrobić małą analizę wyprawkową – to wskakuj i poczytaj tu i tu.

 

A jeśli chcesz wiedzieć, co warto wziąć pod uwagę w całej wyprawce – czytaj tutaj (same konkrety okiem mamy 4 dzieci). 

 

Dzisiaj skupimy się na produktach (i nie tylko) ułatwiających sen. To jedziemy!

Łóżeczko

lozeczko noworodek wyprawka

Tak, nie może się bez tego obyć. Kup dobre, drewniane łóżeczko. Najlepiej polskiej produkcji. Może być też oczywiście kołyska lub kosz Mojżesza, co Ci bardziej pasuje. 

 

Tylko pamiętaj, łóżeczko starczy na dłużej, ale jest troszkę za duże (to standardowe) na noworodka. Na początek lepiej mu się będzie spało w czymś mniejszym. 

 

Ale wiesz, też nie przesadzajmy, jak nie planowałaś innych miejsc do spania, niż właśnie standardowe łóżeczko, to też będzie ok. 

Materac

materac lozeczko niemowle wyprawka

Kokos, gryka, lateks? A może pianka? Grunt, żeby był wyprodukowany z bezpiecznych materiałów, znam zwolenników każdego typu materaca.

 

I kolejna ważna sprawa – kręgosłup maluszka musi być podparty równomiernie, więc wybierz materacyk bezstrefowy (czyli bez stref miększych i twardszych – jeśli nie ma takiej informacji o strefach przy produkcie, to zazwyczaj nie ma żadnych stef – nie przejmuj się na zapas!) i średnio-twardy!

 

To ostatnie, czyli miękkość materaca, jest bardzo ważne. Odpowiednia twardość może zapobiec zapadnięciu się jakiejś części ciała w materacyk. 

Ochraniacze na szczebelki

dostawka wyprawka niemowle ochraniacze na szczebelki bezpieczenstwo

Nie kupuj tego upiększacza łóżeczka. Blokuje dostęp powietrza do łóżeczka, główka pełzającego już maluszka może utknąć między nim, a szczebelkami.

 

Odpuść sobie, a jak bardzo chcesz kupić coś ładnego, to kup kocyk. A to, że maluch machając rączkami może się uderzyć o szczebelki? Jeśli bardzo się tym stresujesz, możesz go owinąć, chowając mu rączki (do 3 ms. życia). 

Pościel

posciel niemowle wyprawka

Powiem tak – do roczku to pościel Ci się raczej nie przyda. Poduszkę ze względów bezpieczeństwa zaleca się od 2 roku życia. Kołderka może być wcześniej, ale i tak bezpieczniejsze są śpiworki, więc nie musisz kupować na początek ani pościeli, ani wypełnień do niej. Czym zatem okryć dziecko? Używaj śpiworków 🙂

Ubranka

ubranka wyprawka niemowle

Kupując ubranka weź pod uwagę kilka kwestii – jakość materiału, przewiewność, łatwość odpinania w nocy przy przebieraniu. Kupuj ubrania tylko z naturalnych tkanin. 

 

Jeśli możesz poszukać w second handach – to znalezione tam ubranko dziecięce w bardzo dobrym stanie jest perełką. Prawdopodobnie prane wiele razy i nadal wygląda dobrze? O to właśnie chodzi. 

 

 

Jeśli nie lubisz takich zakupów, to wtedy szukaj bawełny. Będzie najprościej. 

 

A jak z kolorami? Białe ubranka upierzesz w wyższej temperaturze niż kolorowe, co przemawia na ich plus. Trochę jak z białymi ręcznikami hotelowymi 😉 

 

 

A łatwość odpinania? Najlepsze są suwaki. Bardzo lubię piżamki z suwakami, gwarantują szybsze przebieranie w nocy. A wtedy liczy się każda chwila. 

 

Więcej na temat ubranek w wyprawce pisałam tutaj

Gadżety

gadzety ulatwiajace zasypianie

Pewnie widziałaś już pełno różnych gadżetów ułatwiających zasypianie. Ja mogę Ci polecić nasze Karty Snu. Raz, że są piękne i będą dekoracją. Dwa, że dziecko od pierwszych chwil obcuje ze sztuką. Trzy, że są inspiracją do opowiadania bajek przed snem, które ułatwią zasypianie. Moje dzieci je uwielbiają. 

 

A inne gadżety? Wszystko zależy od Twoich preferencji. Jeśli jesteś “gadżeciarą”, to i tak je kupisz, obie to wiemy. Ja też jestem, więc rozumiem. 

 

Jednak czy gadżety mają duży wpływ na sen? Niekoniecznie. 

 

Może wspomnę o tym potencjalnie negatywnym – grające i mrugające karuzelki, zawieszone nad łóżeczkiem, będą zdecydowanie odciągać od spania. Z ciężkim sercem muszę je Ci odradzić. 

To tyle tym razem!

 

Miłych przygotowań do porodu 🙂 

 

Weronika

PODZIEL SIĘ ZE ZNAJOMYMI
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Prezent dla Ciebie – całkowicie za darmo!

"5 kroków do snu"